Sulmi i bletëve në Turqi

05/10/2009 22:15

Zyrtarë turq thonë se një furgon që transportonte bleta u përplas për një kamioni, duke vrarë një person dhe shkaktuar që tufat e bletëve të sulmojnë të aksidentuarit dhe shpëtimtarët e tyre.

Agjencia e lajmeve të Anatolisë thotë se 20 njerëz duke përfshirë aty mjekë e polic të cilët iu përgjigjen aksidentit tani po trajtohen në spitale.

Ky aksident ndodhi në një rrugë pranë vendit turistik të Marmarisit. 

Burra me veshje të bletarisë pastaj u dërguan për të marrë nën kontroll situaten dhe për të ndihmuar të lënduarit./AFP/Euronews/

Back

Search site

© 2009 All rights reserved.(Www.Nur-Islam.Net) - Allahu ju shperblefte per vizitat e juaja