Article archive

Mëshira ndaj fëmijëve

05/10/2009 22:23
Ky është mësuesi:"I Dërguari, Mëshirë ndaj fëmijëve"
>>

Vazhdojnë kërkimet për të shpëtuarit nga tërmeti

05/10/2009 22:23
Vazhdojnë kërkimet për të shpëtuarit nga tërmeti që goditi Indonezinë javën e kaluar Tërmeti i fuqishëm goditi ishullin indonezian Sumatra të mërkurën. Shpëtuesit luftuan për të gjetur të mbijetuar në rrënojat e ndërtesave të shembura.
>>

Përgojimi

05/10/2009 22:22
"...dhe mos përgojoni (mos bëni gibet) njëri-tjetrin; a mos ndonjëri prej jush dvshiron ta hajë mishin e vëllait të vet të vdekur?"[Kur'ani, Huxhurat: 12]
>>

Pasojat e Cunamit në Samoa

05/10/2009 22:22
Një ditë pas nje serie të Cunamëve në ishullin e Samoas
>>

Sulmi i bletëve në Turqi

05/10/2009 22:15
Zyrtarë turq thonë se një furgon që transportonte bleta u përplas për një kamioni, duke vrarë një person dhe shkaktuar që tufat e bletëve të sulmojnë të aksidentuarit dhe shpëtimtarët e tyre. Agjencia e lajmeve të Anatolisë thotë se 20 njerëz duke përfshirë aty mjekë e polic të cilët iu përgjigjen...
>>

Nxitja në dhënien e sadakasë

05/10/2009 22:14
Mësime nga profeti ynë Muhamedi a.s."Mbrohuni nga zjarri qoftë edhe me gjysmë hurme..."
>>

"Largimi i pengesave nga rruga"

05/10/2009 22:13
  "Largimi i pengesave nga rruga" - Mësime nga profeti ynë Muhamedi a.s.
>>

Ky është mësuesi

05/10/2009 22:13
"Qeni i etur dhe njeriu i mirë." Mësime nga profeti ynë Muhamedi a.s.
>>

Edhe një efekt i dëmshëm i duhanpirjes në shtatzëni

05/10/2009 22:08
Fëmijët, nënat e të cilëve kanë pirë duhan gjatë shtatzënisë, janë më të rrezikuar që të vuajnë nga simptomat psikotike, siç janë deluzioni dhe halucinacionet, njoftojnë shkencëtarët britanikë. Në një studim ku janë përfshirë një grup fëmijësh 12-vjeçarë është treguar se këto simptoma ishin për 20...
>>

Me çokollatë kundër migrenës

05/10/2009 22:07
Se çokollata përveç kënaqësisë është edhe një komponentë terapeutike, këtë e kanë vërtetuar shkencëtarët nga Universiteti i Missourit. Në një studim të fundit ata kanë bërë të ditur se çokollata, e cila është e pasur me kakao, ul proceset e inflamacioneve neurologjike të lidhura me migrenën....
>>

Items: 21 - 30 of 391

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Search site

© 2009 All rights reserved.(Www.Nur-Islam.Net) - Allahu ju shperblefte per vizitat e juaja